Zmiana etatu z 1/2 na cały – wzór

17 

O zmianę etatu z ½ na cały wnioskują najczęściej ci pracownicy, którzy poprzednio wnosili o obniżenie wymiaru czasu pracy, na przykład z uwagi na konieczność sprawowania opieki nad dzieckiem.

Zmiana etatu z ½ na cały jest więc uzasadniona, kiedy przemija przyczyna obniżenia wymiaru czasu pracy. O taką zmianę pracownik może wnioskować do pracodawcy w każdym czasie, jednak jego wniosek nie musi zostać uwzględniony.

Decyzję w kwestii zmiany wymiaru czasu pracy przełożony podejmuje samodzielnie. Z tego względu bardzo ważne jest odpowiednie uzasadnienie wniosku o zmianę etatu z ½ na cały. Pracownik może powołać się w swoim piśmie nie tylko na fakt przeminięcia przyczyny obniżenia wymiaru czasu pracy, ale również na chęć i możliwości świadczenia pracy w pełnym wymiarze godzin. 

Jeśli prośba o zmianę etatu z ½ na cały zostanie uwzględniona, pracownik i pracodawca powinni wprowadzić taką zmianę do obowiązującej strony umowy o pracę. Mogą dokonać tego poprzez zawarcie zupełnie nowej umowy lub poprzez jej aneksowanie, czyli podpisanie porozumienia zmieniającego.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór pisma o zmianę etatu z ½ na cały, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zmiana etatu z 1/2 na cały – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zmiana-etatu-z-1-2-na-caly-wzor
Zmiana etatu z 1/2 na cały - wzór
17