Podanie o zmniejszenie etatu po macierzyńskim – wzór

17 

Po zakończeniu urlopu macierzyńskiego, matka dziecka może skorzystać jeszcze z urlopu wychowawczego. Jeśli jednak woli wrócić do pracy, ma możliwość wnioskowania o obniżenie wymiaru etatu do ½.

Wniosek pracownicy musi zostać uwzględniony przez pracodawcę w terminie 21 dni. Co ważne, kobiecie, która karmi piersią – przysługują także dodatkowe przerwy na karmienie, zatem jej wymiar czasu pracy może zostać obniżony o dodatkową godzinę dziennie, za którą otrzyma pełne wynagrodzenie. 

Podanie o zmniejszenie etatu po macierzyńskim może dotyczyć obniżenia wymiaru czasu pracy do ½, ¾, czy nawet ⅛. Ponieważ pracodawca musi taki wniosek uwzględnić, jego szczegółowe uzasadnienie nie jest konieczne.

Wystarczy, że pracownica wskaże w takim piśmie, że zamiast urlopu wychowawczego woli skorzystać z obniżonego wymiaru czasu pracy. 

Po uwzględnieniu wniosku przez pracodawcę strony powinny podpisać aneks do umowy o pracę, czyli porozumienie zmieniające. Za sprawą takiego dokumentu mogą zmodyfikować warunki świadczenia pracy w sposób formalny, zgodny z przepisami.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór podania o zmniejszenie etatu po macierzyńskim, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Wniosek o zmniejszenie etatu po macierzyńskim należy sporządzić w formie pisemnej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o zmniejszenie etatu po macierzyńskim – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podanie-o-zmniejszenie-etatu-po-macierzynskim-wzor
Podanie o zmniejszenie etatu po macierzyńskim - wzór
17