Podanie o zwiększenie etatu – wzór

17 

Etat, czyli wymiar czasu pracy, może był pełny lub częściowy. Podanie o zwiększenie etatu składa pracownik zatrudniony na ½, ¼ czy ¾ etatu. Prośba tego typu jest uzasadniona, jeśli pracownik faktycznie świadczy pracę przez większą ilość godzin dziennie, niż przewiduje to jego umowa o pracę.

Wymiar etatu jest jednym z warunków świadczenia pracy, dlatego zmian w tym zakresie można dokonać tylko w sposób formalny – wprowadzając odpowiednie modyfikacje do obowiązującej umowy o pracę za pomocą porozumienia zmieniającego lub wypowiedzenia zmieniającego.

Zwiększenie etatu wiąże się z proporcjonalnie wyższym wynagrodzeniem, a także z innymi benefitami, na przykład z wyliczaniem stażu pracy czy przysługującego urlopu wypoczynkowego.

Warto złożyć zatem podanie o zwiększenie etatu zarówno wtedy, kiedy pracownik chciałby pracować więcej, jak i wtedy, kiedy faktycznie pracuje więcej, ale jego umowa nie uwzględnia takich ustaleń. 

Podanie o zwiększenie etatu należy stosownie uzasadnić. Aby zawrzeć w tej sprawie porozumienie zmieniające (aneks do umowy o pracę) konieczne jest bowiem wyrażenie zgody na wprowadzane zmiany przez obie strony stosunku pracy.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór podania o zwiększenie etatu, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o zwiększenie etatu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podanie-o-zwiekszenie-etatu-wzor
Podanie o zwiększenie etatu - wzór
17