Wzór podania o ponowne zatrudnienie po przejściu na emeryturę

17 

Każda osoba, która osiągnęła wiek emerytalny, może kontynuować zatrudnienie tak długo, jak zechce. Ma też możliwość jednoczesnego pobierania świadczenia emerytalnego i wynagrodzenia za pracę.

Wystarczy, że choć na jeden dzień rozwiąże łączący ją z pracodawcą stosunek pracy i przedstawi świadectwo pracy w ZUS/KRUS. Po uzyskaniu świadczenia emerytalnego może następnie złożyć podanie o ponowne zatrudnienie po przejściu na emeryturę do swojego byłego przełożonego.

Co ważne, to od dobrej woli pracodawcy zależy, czy zgodzi się przyjąć pracownika w wieku emerytalnym do pracy w swoim zakładzie. Warto zadbać więc o to, by podanie o ponowne zatrudnienie po przejściu na emeryturę zostało starannie uzasadnione.

Emeryt może powołać się między innymi na chęć dalszego rozwijania kwalifikacji, potrzebę utrzymywania relacji społecznych ze współpracownikami czy pragnienie podejmowania nowych wyzwań.

Z pracownikiem w wieku emerytalnym pracodawca może zawrzeć zarówno umowę o pracę na czas określony, jak i umowę o pracę na czas nieokreślony. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór podania o ponowne zatrudnienie po przejściu na emeryturę, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór podania o ponowne zatrudnienie po przejściu na emeryturę”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-podania-o-ponowne-zatrudnienie-po-przejsciu-na-emeryture
Wzór podania o ponowne zatrudnienie po przejściu na emeryturę
17