Podanie o rozwiązanie umowy o pracę w związku z przejściem na emeryturę – wzór

17 

Osoba, która nabywa prawa emerytalne, nie otrzymuje świadczenia emerytalnego automatycznie. Musi bowiem rozwiązać łączącą ją z pracodawcą umowę, aby otrzymać świadectwo pracy celem okazania go w ZUS/KRUS.

Dopiero na tej podstawie może ubiegać się o przyznanie emerytury. Oznacza to, że pracownik w wieku emerytalnym powinien złożyć podanie o rozwiązanie umowy o pracę w związku z przejściem na emeryturę na ręce swojego przełożonego.

Takie pismo to nic innego jak propozycja rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron. Oznacza to, że przyszły emeryt może zaproponować pracodawcy dowolny termin rozwiązania stosunku pracy – okres wypowiedzenia nie musi zostać zachowany, jeśli pracodawca zgodzi się na zawarcie porozumienia. 

W podaniu o rozwiązanie umowy o pracę w związku z przejściem na emeryturę pracownik powinien ująć dane dotyczące obowiązującej strony umowy, takie jak data i miejsce jej zawarcia.

Może także zaproponować taki termin rozwiązania umowy, który według niego będzie satysfakcjonujący dla obu podmiotów. Z pismem tego typu warto wystąpić z dużym wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli pracownikowi należy się odprawa. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór podania o rozwiązanie umowy o pracę w związku z przejściem na emeryturę, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Wypowiedzenie umowy o pracę w związku z przejściem na emeryturę należy sporządzić w formie dokumentowej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o rozwiązanie umowy o pracę w związku z przejściem na emeryturę – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podanie-o-rozwiazanie-umowy-o-prace-w-zwiazku-z-przejsciem-na-emeryture-wzor
Podanie o rozwiązanie umowy o pracę w związku z przejściem na emeryturę - wzór
17