Wzór odwołania do odmowy przyznania świadczenia pielęgnacyjnego

17 

Wniosek o przyznanie świadczenia pielęgnacyjnego najczęściej odrzucany jest w przypadku opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych. Pomimo korzystnego dla nich wyroku Trybunału, wiele ośrodków opieki społecznej nadal odrzuca bowiem ich wnioski o taką formę wsparcia finansowego.

Warto pamiętać zatem, że od decyzji odmownej zawsze przysługuje prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał zaskarżoną decyzję. 

Odwołanie od odmowy przyznania świadczenia pielęgnacyjnego polega na wykazaniu, że decyzja wydana przez MOPS czy GOPS jest niezgodna z przepisami. Dokument powinien zawierać informację o tym, czy zaskarżeniu podlega decyzja w całości, czy jedynie jej część.

Konieczne jest też wskazanie zarzutów przeciw decyzji oraz uzasadnienia i dowodów na poparcie stanowiska skarżącego, np. treści wyroku Trybunału. Na odpowiedź od SKO wnioskodawca może czekać do 30 dni. Po tym czasie organ odwoławczy powinien zdecydować o zmianie decyzji, podtrzymaniu decyzji lub skierowaniu sprawy do ponownego rozpatrzenia. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór odwołania od odmowy przyznania świadczenia pielęgnacyjnego, klikając poniższy przycisk:

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór odwołania do odmowy przyznania świadczenia pielęgnacyjnego”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-odwolania-do-odmowy-przyznania-swiadczenia-pielegnacyjnego
Wzór odwołania do odmowy przyznania świadczenia pielęgnacyjnego
17