Umowa najmu magazynu – wzór

17 

Niepełna lub nieprawidłowo przygotowana umowa najmu magazynu może prowadzić do wielu sytuacji spornych, konfliktów i nieporozumień. Dokument warto przygotować zatem w sposób precyzyjny, regulując warunki najmu za pomocą odpowiednich zapisów dotyczących między innymi sposobu korzystania z przedmiotu najmu, czy okoliczności uprawniających do przedterminowego wypowiedzenia umowy. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór umowy najmu magazynu – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jakie elementy powinna zawierać umowa najmu magazynu?

Umowa najmu jest umową cywilnoprawną. W przykładowej umowie najmu magazynu niezbędne będą następujące elementy formalne:

  • data zawarcia,
  • dane stron,
  • termin obowiązywania umowy,
  • oznaczenie przedmiotu umowy,
  • wysokość czynszu z terminem i sposobem płatności,
  • warunki wypowiedzenia umowy. 

Po określeniu danych stron oraz terminu obowiązywania umowy – na czas określony lub nieokreślony – w dokumencie należy bardzo dokładnie opisać, co jest przedmiotem najmu, między innymi poprzez wyliczenie pomieszczeń magazynu oraz oznaczenie ich powierzchni.

Dokument musi określać także, jakie są prawa i obowiązku stron. Do ich opracowania warto użyć naszego wzoru umowy najmu magazynu, który pozwala skutecznie zabezpieczyć zarówno interes wynajmującego, jak i najemcy. 

Co należy uregulować w umowie najmu magazynu?

Umowa najmu magazynu powinna informować o tym, w jaki sposób najemca może korzystać z wynajmowanej powierzchni magazynowej, co mu wolno, a czego nie wolno. Istotne jest także uregulowanie kwestii związanych z rozliczaniem opłat eksploatacyjnych, z opłatą za ubezpieczenie magazynu, czy z ponoszeniem kosztów ewentualnych napraw i remontów.

Do zabezpieczenia interesów stron służą również zapisy dotyczące zasad rozliczenia w momencie zakończenia najmu, zapłaty kaucji najmu, kar umownych naliczanych między innymi za zwrot magazynu w stanie pogorszonym, czy za brak terminowej płatności.

Warto pamiętać, że umowa najmu może zezwalać na podnajem przedmiotu takiej umowy, lecz najczęściej uwzględnia się w niej zakaz podnajmu osobom trzecim. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa najmu magazynu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-najmu-magazynu-wzor
Umowa najmu magazynu - wzór
17