Umowa kupna sprzedaży roweru wzór PDF DOC

17 

Zakup roweru, podobnie jak zakup samochodu, warto udokumentować za pomocą odpowiedniego dokumentu, zwłaszcza jeśli nabyty jednoślad sporo kosztował. Umowa kupna sprzedaży roweru pełni rolę dowodową na wypadek ewentualnych roszczeń czy sporów.

Jest szczególnie ważna dla kupującego, który na jej podstawie może zgłaszać reklamację z tytułu rękojmi, a nawet odstąpić od umowy, gdy ujawnione zostaną wady ukryte pojazdu.

Do przygotowania umowy warto wykorzystać sprawdzony wzór umowy kupna sprzedaży roweru, który uwzględnia wszystkie istotne elementy takiego pisma, w tym dane stron, dane przedmiotu umowy, ustaloną cenę, termin i sposób płatności oraz termin i sposób przekazania roweru nabywcy. 

Umowę kupna sprzedaży roweru sporządza się w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron. Dokument powinien zostać podpisany przez kupującego i sprzedającego. Warto zawrzeć w nim także dwa oświadczenia: o zapoznaniu się ze stanem technicznym roweru oraz o zgłoszeniu wszelkich wad roweru, o których wie sprzedający. 

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży roweru pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Czy umowa kupna sprzedaży roweru jest obowiązkowa? Zgodnie z przepisami, kupujący i sprzedający nie muszą zawierać takiej umowy na piśmie. Z wielu powodów korzystniej jest jednak udokumentować transakcję, ponieważ umowa kupna sprzedaży w formie pisemnej pełni istotną rolę dowodową.

Na podstawie takiej umowy kupujący może zgłosić ewentualną reklamację roweru z tytułu rękojmi, jeśli na jaw wyjdą zatajone wady fizyczne lub prawne przedmiotu. Rękojmia w przypadku rzeczy używanych obejmuje okres 1 roku od dnia nabycia.

W umowie kupna sprzedaży roweru należy uwzględnić między innymi dane stron, informacje dotyczące przedmiotu umowy oraz cenę sprzedaży wraz z formą płatności i jej terminem.

Dokument może zawierać także opis stanu technicznego roweru i termin dostarczenia go/odebrania przez kupującego. W umowie warto uwzględnić oświadczenie dotyczące stanu prawnego jednośladu, podpisane przez sprzedającego.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży roweru wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-roweru-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży roweru wzór PDF DOC
17