Oświadczenie o utracie karty kierowcy wzór PDF DOC

17 

Uszkodzenie, zagubienie, zniszczenie czy jakakolwiek inna forma utraty karty kierowcy wymaga podjęcia określonych działań. Kierowca nie może prowadzić bowiem bez karty, która służy rejestrowaniu przebiegu jego trasy. Jeśli dojdzie do zagubienia karty, kierowca powinien sporządzić oświadczenie o utracie karty kierowcy. Sprawę należy zgłosić również na policję, jeżeli karta została skradziona.

Utratę karty kierowcy zgłasza się do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Można dokonać tego poprzez wypełnienie wzoru oświadczenia o utracie karty kierowcy. Warto pamiętać przy tym, że bez karty kierowca może poruszać się pojazdem jedynie 15 dni. Na wypadek ewentualnej kontroli powinien okazać zaświadczenie potwierdzające zgłoszenie utraty karty kierowcy. 

Oświadczenie o utracie karty kierowcy chroni kierowcę przed wysokimi karami grzywny. Co ważne, z wysokimi karami musi liczyć się także firma zatrudniająca kierowcę, dlatego dopilnowanie tego obowiązku jest niezwykle ważne z punktu widzenia pracownika i przedsiębiorcy. 

Gotowy wzór oświadczenia o utracie karty kierowcy pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Oświadczenie o utracie karty kierowcy wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

oswiadczenie-o-utracie-karty-kierowcy-wzor-pdf-doc
Oświadczenie o utracie karty kierowcy wzór PDF DOC
17