Umowa kupna sprzedaży przyczepy samochodowej wzór PDF DOC

17 

Umowa kupna sprzedaży przyczepy samochodowej pełni rolę dowodową, dlatego musi przyjmować formę pisemną. Dokument stanowi potwierdzenie posiadanego prawa własności. Pozwala zarejestrować i wyrejestrować przyczepę, a także dopełnić formalności z firmą ubezpieczeniową (polisa).

Do przygotowania umowy warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy kupna sprzedaży przyczepy samochodowej, ponieważ dokument – podobnie jak umowa kupna sprzedaży samochodu – musi uwzględniać szereg niezbędnych elementów formalnych, takich jak dane stron, cena zakupu czy precyzyjny opis przedmiotu transakcji: marka, model, rok produkcji, numer rejestracyjny, stan techniczny.

Konieczne jest także ujęcie w takim kontrakcie informacji na temat wszelkich wad przedmiotu umowy – jeżeli sprzedający zatai takie informacje, kupujący będzie miał prawo odstąpić od zawartej umowy. 

Warto pamiętać, że umowa kupna sprzedaży przyczepy samochodowej będzie potrzebna do rozliczenia się z urzędem skarbowym i odprowadzenia należnego podatku PCC. Również z tego względu korzystnie jest zadbać o to, by pismo zostało sporządzone jak najstaranniej. 

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży przyczepy samochodowej pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jak wygląda umowa kupna sprzedaży przyczepy samochodowej? Umowa kupna sprzedaży przyczepy samochodowej niewiele różni się od umowy sprzedaży samochodu.

Transakcję należy udokumentować na piśmie w celu zarejestrowania przyczepy w wydziale komunikacji, ale także dla celów dowodowych, na wypadek ewentualnych roszczeń i sporów w przyszłości.

Umowa kupna sprzedaży przyczepy powinna uwzględniać dane stron umowy, datę i miejsce zawarcia oraz opis przedmiotu umowy. W dokumencie należy ująć oświadczenie o zapoznaniu się ze stanem technicznym przyczepy oraz oświadczenie sprzedającego mówiące o tym, iż jest on jedynym właścicielem przedmiotu umowy.

W umowie kupna sprzedaży konieczne jest także podanie ustalonej ceny nabycia przyczepy, wraz z terminem i sposobem jej uiszczenia. Dokument należy przygotować w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży przyczepy samochodowej wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-przyczepy-samochodowej-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży przyczepy samochodowej wzór PDF DOC
17