Umowa dzierżawy pojazdu wzór PDF DOC

17 

Dzierżawa polega na korzystaniu z danej rzeczy za opłatą, czym różni się od darowizny. Umowę dzierżawy charakteryzuje również to, że dzierżawca ma obowiązek korzystać z danej rzeczy zgodnie z ustaleniami. Umowa dzierżawy pojazdu może ograniczać zatem możliwości dzierżawcy na przykład do poruszania się pojazdem jedynie w granicach danego kraju. 

Do przygotowania umowy dzierżawy samochodu czy innego pojazdu warto wykorzystać gotowy do wypełnienia uniwersalny wzór umowy dzierżawy pojazdu. Pismo zawiera bowiem szereg wymaganych elementów formalnych, takich jak dane stron, określenie czasu trwania umowy, określenie wysokości wynagrodzenia dla wydzierżawiającego, czy też prawa i obowiązki stron. W umowie dzierżawy pojazdu powinny pojawić się także warunki wypowiedzenia umowy. 

Bardzo ważną częścią umowy dzierżawy pojazdu jest opis przedmiotu umowy oraz jego stanu technicznego, potwierdzony stosownym oświadczeniem wydzierżawiającego. Kluczowe może okazać się również zawarcie w kontrakcie zapisu zabraniającego użyczania pojazdu osobom trzecim. 

Gotowy wzór umowy dzierżawy samochodu pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa dzierżawy pojazdu wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-dzierzawy-pojazdu-wzor-pdf-doc
Umowa dzierżawy pojazdu wzór PDF DOC
17