Pełnomocnictwo do sprzedaży samochodu wzór PDF DOC

17 

Właściciel pojazdu nie musi zajmować się jego sprzedażą osobiście. Może zlecić to zadanie innej osobie, posiadającej odpowiednią wiedzę czy doświadczenie. Konieczne będzie jednak pełnomocnictwo do sprzedaży samochodu sporządzone w formie pisemnego oświadczenia woli. 

Pełnomocnictwo do sprzedaży samochodu to pełnomocnictwo, które upoważnia wskazaną osobę do sprzedaży pojazdu za konkretną cenę. Takie upoważnienie wygasa zwykle z chwilą zawarcia umowy kupna-sprzedaży, ale można też zawrzeć je na czas określony. Dokument warto przygotować w oparciu o wzór pełnomocnictwa do sprzedaży samochodu, który uwzględnia wszystkie wymagane elementy formalne. 

Należy pamiętać, że pełnomocnik może podpisać za właściciela umowę sprzedaży samochodu, jednak powinien wtedy posiadać przy sobie nie tylko dokument pełnomocnictwa, ale również swój dowód osobisty do wglądu.

Pełnomocnictwo do sprzedaży samochodu uwzględnia bowiem dane osobowe pełnomocnika, umożliwiające jego identyfikację. Pełnomocnik w imieniu właściciela pojazdu może również wyrejestrować samochód w wydziale komunikacji, jednak w tym celu trzeba sporządzić dla niego kolejne upoważnienie. 

Gotowy wzór pełnomocnictwa do sprzedaży samochodu pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Upoważnienie do sprzedaży samochodu koniecznie należy sporządzić w formie pisemnej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pełnomocnictwo do sprzedaży samochodu wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pelnomocnictwo-do-sprzedazy-samochodu-wzor-pdf-doc
Pełnomocnictwo do sprzedaży samochodu wzór PDF DOC
17