Umowa sprzedaży samochodu wzór PDF DOC

17 

Umowa sprzedaży samochodu powinna zostać zawarta w formie pisemnej dla celów dowodowych oraz na potrzeby rejestracji pojazdu w urzędzie czy odprowadzenia należnego podatku. Do sporządzenia takiej umowy warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór, ponieważ kontrakt tego typu musi być bardzo szczegółowy, aby dobrze chronił interesy obu stron. 

Starannie przygotowania umowa sprzedaży samochodu zawiera szereg niezbędnych danych na temat kupującego, sprzedającego i samego pojazdu. Określa zarówno cenę, jak i sposób dokonania płatności. Powinna opisywać też stan techniczny auta, aby ograniczyć odpowiedzialność sprzedającego za ujawnione usterki. 

Umowę sprzedaży samochodu warto wypełniać w oparciu o dokumenty, takie jak dowód rejestracyjny i dokument tożsamości sprzedającego oraz kupującego. Umowa powinna zostać sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, podpisanych przez obie strony transakcji.

Warto pamiętać, że nie można sprzedać pojazdu, który ma więcej niż jednego właściciela, bez pisemnej zgody wszystkich współwłaścicieli. Ich zgody dołącza się do umowy sprzedaży lub uwzględnia w jej treści.

Gotowy wzór umowy sprzedaży samochodu pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa sprzedaży samochodu wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-sprzedazy-samochodu-wzor-pdf-doc
Umowa sprzedaży samochodu wzór PDF DOC
17