Umowa kupna sprzedaży samochodu firmowego wzór PDF DOC

17 

Samochód firmowy można sprzedać tak, aby transakcja nie powodowała powstania przychodu z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, jednak w tym celu należy wyprowadzić pojazd z majątku firmowego i przekazać go na cele prywatne stosownym oświadczeniem. Umowę kupna sprzedaży samochodu firmowego można zawrzeć dopiero po 6 latach od wycofania pojazdu z działalności.

Ponieważ dokument transakcji musi przyjmować formę pisemną, warto przygotować go w oparciu o sprawdzony wzór umowy kupna sprzedaży samochodu firmowego, który uwzględnia między innymi dane stron umowy, dane przedmiotu umowy, cenę sprzedaży auta, sposób i termin zapłaty oraz sposób i termin przekazania pojazdu nabywcy.

Zawarcie transakcji kupna sprzedaży samochodu firmowego wiąże się z obowiązkiem zapłaty podatku PCC. To kolejny powód, dla którego umowę kupna sprzedaży samochodu firmowego należy zawrzeć w formie pisemnej. Dokument będzie potrzebny także w wydziale komunikacji – do zarejestrowania/wyrejestrowania samochodu.

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży samochodu firmowego pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jak napisać umowę kupna sprzedaży samochodu firmowego? Używany samochód firmowy może zostać sprzedany osobie prywatnej. W takim przypadku przedsiębiorca powinien ująć cenę sprzedaży pojazdu w przychodach firmy.

Sprzedaż samochodu firmowego będzie wiązała się z obowiązkiem odprowadzenia podatku dochodowego, a niekiedy również z obowiązkiem uiszczenia podatku VAT.

Umowa kupna sprzedaży samochodu firmowego powinna przyjmować formę pisemną. W dokumencie należy uwzględnić między innymi datę transakcji, dane stron i informacje na temat przedmiotu umowy.

Niezbędne jest także określenie ceny sprzedaży, formy i terminu płatności oraz terminu i sposobu odebrania/dostarczenia samochodu nabywcy.

W umowie kupna sprzedaży sprzedający oświadcza, że pojazd jest wolny od roszczeń osób trzecich, a kupujący, że zapoznał się z jego stanem technicznym i nie zgłasza do niego zastrzeżeń. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży samochodu firmowego wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-samochodu-firmowego-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży samochodu firmowego wzór PDF DOC
17