Umowa kupna sprzedaży samochodu uszkodzonego wzór PDF DOC

17 

Sprzedaż pojazdu zawsze powinna zostać udokumentowana stosowną umową. Dotyczy to również pojazdu uszkodzonego. Umowa kupna sprzedaży samochodu uszkodzonego zabezpiecza obie strony transakcji przed ewentualnymi roszczeniami, dlatego wymaga od nich pełnej szczerości, jeśli chodzi o faktyczny stan techniczny pojazdu. 

Co ważne, umowa kupna sprzedaży samochodu uszkodzonego może okazać się przydatna także w relacjach z urzędem skarbowym w związku z obowiązkiem zapłaty podatku PCC, naliczonego na podstawie wartości pojazdu.

Szczegółowo sporządzony dokument – w oparciu o wzór umowy kupna sprzedaży samochodu uszkodzonego – pozwoli udowodnić, że podatek nie został zaniżony. Umowa jest niezbędna także do wyrejestrowania/zarejestrowania pojazdu w wydziale komunikacji. 

Poza szczegółowym opisem stanu technicznego pojazdu, czyli wyliczeniem wszystkich wad i usterek, umowa kupna sprzedaży samochodu uszkodzonego powinna zawierać takie same elementy, jak wszystkie inne umowy kupna sprzedaży pojazdu, tj. dane stron umowy, cenę sprzedaży czy dane na temat auta, takie jak rok produkcji, model czy przebieg. 

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży samochodu uszkodzonego pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży samochodu uszkodzonego wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-samochodu-uszkodzonego-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży samochodu uszkodzonego wzór PDF DOC
17