Dziura w drodze odszkodowanie wzór wniosku PDF DOC

17 

Dziury, koleiny czy wyrwy w drodze to dla większości kierowców codzienność. Nie każdy wie jednak, że w przypadku uszkodzenia pojazdu na skutek wjechania kołem w dziurę, można ubiegać się o wypłatę odszkodowania. Wniosek o odszkodowanie za dziurę w drodze należy kierować do zarządcy danego odcinka drogi. 

Obowiązkiem zarządcy drogi jest utrzymywanie jezdni w należytym stanie technicznym tak, aby przejazd nią był bezpieczny. Jeśli dojdzie do uszkodzenia pojazdu z powodu złego stanu technicznego jezdni, kierowca może wykorzystać wzór wniosku o odszkodowanie za dziurę w drodze i dochodzić wypłaty świadczenia, które pokryje poniesione koszty.

Aby pismo okazało się skuteczne, należy ująć w nim szereg niezbędnych elementów formalnych, w tym przede wszystkim opis miejsca zdarzenia. Wniosek o odszkodowanie za dziurę w drodze trzeba skierować też do odpowiedniego zarządcy drogi gminnej, powiatowej czy wojewódzkiej. Do pisma trzeba dołączyć również dowody, takie jak notatka policji wezwanej na miejsce zdarzenia czy fotografie miejsca zdarzenia. 

Gotowy wzór wniosku o odszkodowanie za dziurę w drodze pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Dziura w drodze odszkodowanie wzór wniosku PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziura-w-drodze-odszkodowanie-wzor-wniosku-pdf-doc
Dziura w drodze odszkodowanie wzór wniosku PDF DOC
17