Wniosek o odszkodowanie za uszkodzenie opony wzór PDF DOC

17 

Nie każdy kierowca wie, że ma prawo do odszkodowania za uszkodzenie pojazdu, do którego doszło na skutek złego stanu technicznego nawierzchni. O stan dróg powinien dbać bowiem zarządca danego odcinka i to również on pokrywa koszty ewentualnych usterek, do których dochodzi podczas jazdy na drodze, za którą odpowiada.

Wniosek o odszkodowanie za uszkodzenie opony należy kierować zatem do odpowiedniego zarządcy drogi gminnej, powiatowej, wojewódzkiej czy krajowej. 

Do przygotowania pisma warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór wniosku o odszkodowanie za uszkodzenie opony. W piśmie należy określić miejsce, w którym doszło do usterki, a także opisać przebieg całego zdarzenia. Kluczowe będzie również przedstawienie dowodów, takich jak zdjęcia z miejsca zdarzenia czy notatka policji wezwanej na miejsce zdarzenia. 

Wniosek o odszkodowanie za uszkodzenie opony powinien zostać rozpatrzony pozytywnie, jeśli kierowca prowadził auto zgodnie z przepisami, a do usterki doszło wyłącznie z winy zaniedbania zarządcy – z powodu dziur, kolein czy innych wad nawierzchni. 

Gotowy wzór wniosku o odszkodowanie za uszkodzenie opony pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o odszkodowanie za uszkodzenie opony wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-odszkodowanie-za-uszkodzenie-opony-wzor-pdf-doc
Wniosek o odszkodowanie za uszkodzenie opony wzór PDF DOC
17