Wniosek o odszkodowanie – Sarna – wzór

17 

Uzyskanie odszkodowania za zderzenie z sarną, dzikiem, łosiem lub innym dzikim zwierzęciem wymaga dopełnienia kilku formalności, a przede wszystkim prawidłowego sporządzenia pisma dotyczącego odszkodowania.

Warunkiem otrzymania ubezpieczenia z polisy jest także wykazanie, że do wypadku doszło na odcinku drogi, który nie był oznakowany znakiem A-18b (ostrzegawczy: zwierzęta dzikie).

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór wniosku o odszkodowanie z powodu uderzenia w sarnę – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jak ubiegać się o odszkodowanie za zderzenie z sarną?

Wniosek o odszkodowanie za zderzenie z sarną może złożyć kierowca, który posiada ważne ubezpieczenie AC. Taka polisa chroni kierowcę przed skutkami zderzenia z dzikimi zwierzętami bez względu na miejsce wypadku.

Aby otrzymać odszkodowanie, kierowca musi przygotować między innymi wniosek o wypłatę świadczenia, wypełniając druk – “wzór wniosku o odszkodowanie sarna”. Poza tym, do pisma należy dołączyć także:

  • protokół zdarzenia przygotowany przez policję,
  • fotografie z miejsca zdarzenia,
  • zdjęcia uszkodzonego pojazdu,
  • inne dowody na poniesione straty materialne i obrażenia. 

Odszkodowanie za zderzenie z sarną od zarządcy drogi

Zarządca drogi ma obowiązek odpowiednio oznaczać te odcinki trasy leśnej, na których kierowcy muszą zachowywać szczególną ostrożność. Jeśli do zderzenia z dzikim zwierzęciem dojdzie w miejscu nieoznakowanym, poszkodowany może starać się o wypłatę odszkodowania od zarządcy na drodze sądowej.

Również w tym przypadku w pierwszej kolejności powinien wystąpić do zarządcy z wypełnionym drukiem wniosku o odszkodowanie za zderzenie z sarną. Istotne będzie także udowodnienie, że kierowca zachował szczególną ostrożność, a mimo to doszło do zdarzenia z częściowej winy zarządcy drogi.

Nieco rzadziej za wypadki z udziałem dzikiej zwierzyny odpowiadać może również koło łowieckie. Jeśli w momencie kolizji odbywało się polowanie i zwierzęta spłoszone wybiegły na drogę, kierowca może domagać się odszkodowania za poniesione szkody od organizatora polowania, czyli od zarządu lokalnego koła łowieckiego.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o odszkodowanie – Sarna – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-odszkodowanie-sarna-wzor
Wniosek o odszkodowanie - Sarna - wzór
17