Odwołanie od kary za nieprzerejestrowanie samochodu wzór PDF DOC

(1 opinia klienta)

17 

Obowiązek przerejestrowania pojazdu dotyczy wszystkich kierowców w całym kraju. Nie każdy wie jednak, że można skutecznie odwołać się od kary, która jest nakładana w drodze decyzji administracyjnej. Odwołanie od kary za nieprzerejestrowanie samochodu składa się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, czyli organu wyższej instancji, za pośrednictwem organu, który wydał decyzję o nałożeniu kary.

Gotowy wzór odwołania od kary za nieprzerejestrowanie samochodu pobierzesz poniżej:

Aktualizacja: 14.04.2024 dodaliśmy drugi wzór wniosku z obszernym uzasadnieniem.

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (1)

Wypełniony wzór odwołania od kary za nieprzerejestrowanie samochodu będzie skuteczny, jeśli właściciel pojazdu odpowiednio uzasadni swoje odwołanie. Może więc powołać się w nim między innymi na trudną sytuację finansową i brak możliwości złożenia stosownych dokumentów w urzędzie, na przykład z powodu złego stanu zdrowia czy wyjazdu służbowego. 

Odwołanie od kary za nieprzerejestrowanie samochodu prowadzi najczęściej do obniżenia jej wysokości kary do kwoty minimalnej. W niektórych przypadkach możliwe jest jednak całkowite umorzenie nałożonej kary. Jeśli dla właściciela pojazdu jest to pierwsze takie przewinienie, może on ubiegać się o zamianę kary grzywny na pouczenie. 

1 opinia dla Odwołanie od kary za nieprzerejestrowanie samochodu wzór PDF DOC

  1. Kamil D.

    Pismo ok.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odwolanie-od-kary-za-nieprzerejestrowanie-samochodu-wzor-pdf-doc
Odwołanie od kary za nieprzerejestrowanie samochodu wzór PDF DOC
17