Wniosek o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów wzór PDF DOC

17 

Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów polega najczęściej na zamianie tego środka karnego na nakaz prowadzenia pojazdów wyposażonych w blokadę alkoholową. Wzór wniosku o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów może wykorzystać skazany, który odbył co najmniej połowę orzeczonej kary, nie mniej niż jeden rok, a w przypadku kary orzeczonej dożywotnio – nie mniej niż 15 lat. 

Co ważne, aby wniosek o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów mógł zostać rozpatrzony pozytywnie, skazany musi zachowywać się nienagannie. Sąd podejmie bowiem decyzję w takiej sprawie na podstawie prognozy kryminologicznej, czyli oceny, czy skazany może zagrażać bezpieczeństwu w komunikacji. Takiej oceny dokonuje się między innymi na podstawie sposobu zachowania się skazanego w trakcie odbywania kary.

Skazany może zatem wnioskować zarówno o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów, jak i o nakaz prowadzenia pojazdów wyposażonych w blokadę alkoholową. W obu przypadkach musi spełnić określone warunki, w tym przede wszystkim odbyć połowę orzeczonej kary. Wniosek o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów ma wskazywać także na nienaganne zachowanie skazanego. 

Gotowy wzór wniosku o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-skrocenie-zakazu-prowadzenia-pojazdow-wzor-pdf-doc
Wniosek o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów wzór PDF DOC
17