Odstąpienie od umowy kupna samochodu bez podania przyczyny wzór PDF DOC

17 

Konsument może odstąpić od zawartej umowy kupna sprzedaży w ciągu 14 dni, jeśli zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa. Nie musi podawać nawet przyczyny podjętej przez siebie decyzji. Odstąpienie od umowy kupna samochodu bez podania przyczyny jest więc w pełni zgodne z prawem, o ile dotyczy sprzedaży na odległość.

Warto pamiętać, że wzór odstąpienia od umowy kupna samochodu bez podania przyczyny można wykorzystać również w sytuacji, kiedy rozwiązanie tego typu przewiduje sama umowa oraz gdy samochód ma wady, o których sprzedający nie poinformował kupującego w momencie zawierania umowy. Wynika to z przepisów dotyczących rękojmi, które pozwalają kupującemu żądać obniżenia ceny przedmiotu, a nawet odstąpienia od umowy i zwrotu pieniędzy. 

Co ważne, odstąpienie od umowy kupna samochodu bez podania przyczyny nie przysługuje przedsiębiorcom, a jedynie konsumentom, czyli osobom fizycznym. Firma nie może zwrócić zatem zakupionego pojazdu bez podania przyczyny i żądać zwrotu poniesionych kosztów. 

Gotowy wzór odstąpienia od umowy kupna samochodu pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odstąpienie od umowy kupna samochodu bez podania przyczyny wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odstapienie-od-umowy-kupna-samochodu-bez-podania-przyczyny-wzor-pdf-doc
Odstąpienie od umowy kupna samochodu bez podania przyczyny wzór PDF DOC
17