Odstąpienie od umowy kupna sprzedaży wzór

17 

Jak napisać odstąpienie od umowy kupna sprzedaży? Odstąpienie od umowy to oświadczenie woli – nabywcy lub sprzedającego. W przypadku umowy zawartej na odległość prawo do odstąpienia od umowy przysługuje konsumentowi przez 14 dni od jej podpisania.

Podawanie przyczyny odstąpienia nie jest obowiązkowe. Sprawa wygląda nieco inaczej w przypadku pozostałych umów czy też w przypadku odstąpienia od umowy po wskazanym terminie.

Zgodnie z przepisami, odstąpienie od umowy kupna sprzedaży to prawo przysługujące nabywcy w przypadku wykrycia istotnych wad prawnych lub fizycznych przedmiotu umowy.

Wady prawne to między innymi ograniczenie w rozporządzaniu rzeczą (np. służebność), a wady fizyczne to między innymi niezgodność przedmiotu z umową, polegająca na tym, że rzecz nie nadaje się do używania w celu, w jakim została zakupiona. 

Należy pamiętać, że odstąpienie od umowy przysługuje w przypadku wad istotnych, a także w sytuacji, kiedy sprzedawca nie reaguje na wezwania do naprawienia lub wymiany rzeczy na nową. 

Kliknij widoczny poniżej przycisk, aby pobrać gotowy do wypełnienia wzór odstąpienia od umowy kupna sprzedaży:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odstąpienie od umowy kupna sprzedaży wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odstapienie-od-umowy-kupna-sprzedazy-wzor
Odstąpienie od umowy kupna sprzedaży wzór
17