Odstąpienie od umowy kupna na pokazie – wzór

17 

Konsument ma prawo odstąpić od umowy kupna zawartej na pokazie w ciągu 14 dni od dnia otrzymania towaru. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy najlepiej przygotować na piśmie i dostarczyć je sprzedającemu listem poleconym lub osobiście, uzyskując przy tym pokwitowanie odbioru wraz z datą.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – przykładowy wzór odstąpienia od umowy kupna na pokazie – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jak wygląda odstąpienie od umowy kupna na pokazie?

Wzór umowy kupna na pokazie może wykorzystać każda osoba, która odebrała zakupiony towar maksymalnie 14 dni wcześniej. Po złożeniu takiego oświadczenia nabywca musi – w ciągu kolejnych 14 dni – odesłać zakupiony towar na swój własny koszt.

Natomiast po otrzymaniu przesyłki zwrotnej sprzedający ma obowiązek zwrócić klientowi pieniądze za towar i za koszty związane z jego zwrotem. Obowiązuje go przy tym taki sam termin wynoszący 14 dni.

Jeśli w przykładowym odstąpieniu od umowy kupna na pokazie konsument nie określi preferowanej formy zwrotu środków, otrzyma je w taki sam sposób, w jaki uiścił zapłatę. Warto wspomnieć, że rozwiązanie umowy kupna sprzedaży zawartej na pokazie wiąże się z wygaśnięciem innych powiązanych umów, np. umowy kredytowej, czy umowy ubezpieczenia. 

Jak napisać oświadczenie o odstąpieniu od umowy kupna na pokazie?

Przy odstąpieniu od umowy kupna zawartej poza lokalem przedsiębiorcy kluczowe jest przede wszystkim zachowanie terminów. Ustawowy termin na odstąpienie od umowy wynosi 14 dni. Aby odstąpić od umowy, wystarczy sporządzić odpowiednie oświadczenie, w którym klient poinformuje sprzedawcę o tym, że chce skorzystać ze swojego prawa do odstąpienia od umowy.

Przykładowy druk odstąpienia od umowy kupna na pokazie należy wypełnić swoimi danymi osobowymi, a także informacjami dotyczącymi transakcji (co zostało kupione, kiedy i w jakiej cenie). Podpisany dokument należy dostarczyć sprzedającemu w odpowiedni sposób – drogą elektroniczną, bądź tradycyjną.

Przedsiębiorca nie ma prawa odmówić przyjęcia zwrotu, jeśli przedmiotem transakcji nie były towary, które nie podlegają zwrotowi, np. zaplombowane ze względów higienicznych. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odstąpienie od umowy kupna na pokazie – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odstapienie-od-umowy-kupna-na-pokazie-wzor
Odstąpienie od umowy kupna na pokazie - wzór
17