Wzór umowy z sąsiadem na ogrodzenie PDF DOC

(1 opinia klienta)

17 

Umowa z sąsiadem na ogrodzenie to umowa zawierana pomiędzy dwoma sąsiednimi właścicielami nieruchomości, którzy chcą ustalić warunki budowy ogrodzenia między swoimi posesjami.

Taka umowa określa między innymi rodzaj ogrodzenia, jego wysokość, materiał, koszty budowy, terminy realizacji oraz sposób współdzielenia kosztów między właścicielami. Umowa ta jest ważna prawnie i zobowiązuje obie strony do przestrzegania ustaleń dotyczących ogrodzenia, które ma powstać.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór umowy z sąsiadem na ogrodzenie – który zakupisz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: , ,
Opis
Opinie (1)

Jak opracować umowę z sąsiadem na ogrodzenie? Wybudowanie ogrodzenia w granicy to korzystne rozwiązanie, dzięki któremu żaden z właścicieli nieruchomości nie traci cennej przestrzeni.

Ogrodzenie w granicy lub tuż przy granicy z działką sąsiednią można wznieść jednak wyłącznie za zgodą właściciela nieruchomości sąsiedniej lub we współpracy z nim. Umowa z sąsiadem na ogrodzenie pozwala ustalić prawa i obowiązki stron, w tym przede wszystkim uporządkować kwestię ponoszenia kosztów ewentualnych napraw czy remontów płotu.

W ramach umowy z sąsiadem inwestorzy powinni porozumieć się co do projektu ogrodzenia, a także co do materiałów, z jakich zostanie ono wykonane. Jeśli jednak sąsiad nie zgadza się na współfinansowanie ogrodzenia, inwestor powinien uzyskać jego zgodę na wzniesienie płotu – w przeciwnym razie ryzykuje roszczeniami o naruszenie prawa własności nieruchomości. 

Warto podkreślić, że przed podpisaniem umowy z sąsiadem na ogrodzenie należy dokładnie zapoznać się z przepisami prawa dotyczącymi ogrodzeń, aby uniknąć nieporozumień i konfliktów w przyszłości.

Zawarcie umowy z sąsiadem na ogrodzenie może też przyczynić się do dobrych relacji na przyszłość między sąsiadami oraz uniknięcia niepotrzebnych konfliktów odnośnie utrzymania i konserwacji ogrodzenia.

1 opinia dla Wzór umowy z sąsiadem na ogrodzenie PDF DOC

  1. Małysek Adam

    Zakupiony wzór umowy na wspólny płot oceniam pozytywnie, pozdrawiam serdecznie

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-umowy-z-sasiadem-na-ogrodzenie-pdf-doc
Wzór umowy z sąsiadem na ogrodzenie PDF DOC
17