Odstąpienie od umowy kupna samochodu bez podania przyczyny wzór

17 

Czy możliwe jest odstąpienie od umowy kupna samochodu bez podania przyczyny? Odstąpienie od umowy kupna sprzedaży samochodu bez podania przyczyny jest możliwe tylko wtedy, kiedy umowa została zawarta na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa. Kupujący ma 14 dni od jej zawarcia na złożenie oświadczenia o odstąpieniu. 

W innych przypadkach odstąpienie od umowy kupna samochodu jest możliwe jedynie w przypadku ujawnienia istotnej wady przedmiotu umowy. Wynika to z przepisów dotyczących rękojmi, które obowiązują przez 2 lata od zawarcia umowy lub przez 1 rok w przypadku pojazdów używanych.

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy kupna samochodu najlepiej złożyć na piśmie osobiście lub listem poleconym. W dokumencie należy ująć takie informacje jak dane stron, czy oznaczenie umowy, której oświadczenie dotyczy. Ważnym elementem pisma jest także żądanie zwrotu poniesionych kosztów – przelewem na podany numer rachunku.

Jeśli potrzebujesz gotowego do wypełnienia wzoru odstąpienia od umowy kupna samochodu bez podawania przyczyny, kliknij na przycisk poniżej i pobierz odpowiedni druk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odstąpienie od umowy kupna samochodu bez podania przyczyny wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odstapienie-od-umowy-kupna-samochodu-bez-podania-przyczyny-wzor
Odstąpienie od umowy kupna samochodu bez podania przyczyny wzór
17