Odstąpienie od umowy przedłużonej gwarancji – wzór Hestia

17 

Umowa przedłużonej gwarancji dotyczy najczęściej zakupu sprzętów RTV i AGD. Odstąpienie od takiej umowy możliwe jest zazwyczaj w ciągu 30 dni od daty jej zawarcia. Dotyczy to również wykupienia ubezpieczenia od firmy Hestia.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – przykładowy wzór odstąpienia od umowy przedłużonej gwarancji Hestia – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jak odstąpić od umowy przedłużonej gwarancji w Hestia?

Odstąpienie od umowy przedłużonej gwarancji w Hestia wymaga złożenia stosownego oświadczenia woli. Dokument można wnieść za pośrednictwem sklepu, w którym nabyty został towar z przedłużoną gwarancją lub bezpośrednio u ubezpieczyciela.

Termin na odstąpienie od takiej umowy wynosi 30 dni w przypadku konsumentów i 7 dni w przypadku przedsiębiorców – przedłużona gwarancja jest formą ubezpieczenia.

Odstąpienie od umowy przedłużonej gwarancji może nastąpić osobno lub wraz z odstąpieniem od umowy zakupu. W takim przypadku pismo często wiąże się także z odstąpieniem od umowy kredytowej. 

Jak napisać odstąpienie od umowy przedłużonej gwarancji w Hestia?

Do przygotowania oświadczenia o odstąpieniu od umowy warto wykorzystać sprawdzony wzór odstąpienia od umowy przedłużonej gwarancji w Hestia, który wystarczy wypełnić takimi informacjami jak:

  • dane konsumenta,
  • dane z faktury,
  • oznaczenie przedmiotu zakupu, którego dotyczy gwarancja,
  • data zawarcia umowy sprzedaży,
  • data zawarcia umowy przedłużonej gwarancji,
  • podpis konsumenta. 

W celu odstąpienia od umowy przedłużonej gwarancji klient powinien skontaktować się z ubezpieczycielem. Szczegółowe informacje na temat odstąpienia można znaleźć w otrzymanej polisie. Przykładowe odstąpienie od umowy przedłużonej gwarancji w Hestia nie wymaga uzasadnienia.

Jeśli klient nie dopilnuje terminu na odstąpienie od umowy, może jeszcze wypowiedzieć umowę przedłużonej gwarancji na zasadach określonych przez ubezpieczyciela, czyli zazwyczaj z zachowaniem okresu wypowiedzenia.

Konsument ma obowiązek uregulowania zapłaty za okres, w którym korzystał z ochrony ubezpieczeniowej. Może również domagać się zwrotu poniesionych kosztów za okres, w którym z takiej ochrony nie korzystał.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odstąpienie od umowy przedłużonej gwarancji – wzór Hestia”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odstapienie-od-umowy-przedluzonej-gwarancji-wzor-hestia
Odstąpienie od umowy przedłużonej gwarancji - wzór Hestia
17