Wypowiedzenie warunków umowy o pracę – wzór

17 

Z możliwości wypowiedzenia warunków umowy o pracę na zasadach dotyczących wypowiedzenia zmieniającego może skorzystać tylko pracodawca. Takie pisemne wypowiedzenie warunków umowy o pracę może dotyczyć zmian korzystnych i niekorzystnych w takim zakresie jak wymiar etatu, stanowisko czy wynagrodzenie.

Wypowiedzenie warunków umowy musi przyjmować formę pisemną. Istotne jest też zawarcie w nim odpowiedniego pouczenia o możliwości odrzucenia proponowanych zmian przez pracownika do upływu połowy okresu wypowiedzenia. Do przygotowania pisma warto wykorzystać więc wzór wypowiedzenia warunków umowy o pracę, który uwzględnia wszystkie niezbędne elementy formalne.

Należy pamiętać, że wypowiedzenie warunków umowy o pracę zachowuje się jak zwykłe wypowiedzenie umowy o pracę (wypowiedzenie definitywne), jeśli pracownik odrzuci proponowane warunki w odpowiednim terminie. Jeżeli zaś pracownik nie odrzuci nowych warunków lub przegapi termin na ich odrzucenie, proponowane zmiany wejdą w życie wraz z upływem okresu wypowiedzenia. 

Gotowy wzór wypowiedzenia warunków umowy o pracę pobierzesz poniżej:

Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wypowiedzenie warunków umowy o pracę – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wypowiedzenie-warunkow-umowy-o-prace-wzor
Wypowiedzenie warunków umowy o pracę – wzór
17