Wypowiedzenie umowy mleczarni – wzór

17 

Rozwiązanie umowy z mleczarnią wiąże się z zachowaniem dosyć długiego okresu wypowiedzenia, nawet 6-miesięcznego, chyba że zawarty kontrakt wypowiadany jest w trybie natychmiastowym, w uzasadnionych przypadkach. Zasadniczo, obie strony mają prawo wypowiedzieć umowę o dostawy mleka w każdym czasie na warunkach określonych w treści takiego kontraktu. 

Wypowiedzenie umowy powinno przyjmować formę pisemną, dlatego do rozwiązania umowy z mleczarnią warto wykorzystać gotowy wzór – wzór wypowiedzenia umowy mleczarni, który uwzględnia wszystkie wymagane elementy formalne. Pismo należy także uzasadnić, podając przyczyny wypowiedzenia umowy. 

W przypadku wypowiedzenia umowy mleczarni w trybie natychmiastowym, odbiorca mleka musi powołać się na ważne przyczyny, na przykład niską jakość dostarczanego towaru czy też złamanie zasady wyłączności (dostarczanie mleka innym odbiorcom). Natomiast dostawca mleka może wypowiedzieć umowę w trybie natychmiastowym tylko wtedy, kiedy odbiorca nie płaci za dostawy w terminie. 

Gotowy wzór wypowiedzenia umowy mleczarni pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Wypowiedzenie umowy z mleczarnią na dostawy mleka należy sporządzić w formie pisemnej!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wypowiedzenie umowy mleczarni – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wypowiedzenie-umowy-mleczarni-wzor
Wypowiedzenie umowy mleczarni - wzór
17