Odmowa przyjęcia wypowiedzenia zmieniającego w okresie ochronnym – wzór

17 

Zgodnie z przepisami Kodeksu pracy, pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi, któremu brakuje do osiągnięcia wieku emerytalnego nie więcej niż 4 lata.

Zasadniczo, pracownik w okresie ochronnym jest chroniony również przed wypowiedzeniem zmieniającym, jednak w niektórych przypadkach pracodawca może wręczyć mu takie wypowiedzenie.

Mowa tu między innymi o sytuacjach, kiedy wypowiedzenie zmieniające stało się konieczne ze względu na wprowadzenie nowych zasad wynagradzania dla wszystkich pracowników czy też ze względu na stwierdzoną orzeczeniem lekarskim utratę zdolności do wykonywania dotychczasowej pracy przez pracownika oraz ze względu na utratę przez pracownika uprawnień koniecznych do jej wykonywania. 

Zatem pracownik w okresie ochronnym może otrzymać wypowiedzenie zmieniające i obowiązują go takie same zasady, jak innych pracowników (niechronionych).

Oznacza to, że odmowę przyjęcia wypowiedzenia zmieniającego w okresie ochronnym może złożyć on do połowy okresu wypowiedzenia. Skutkiem takiej odmowy będzie przekształcenie wypowiedzenia zmieniającego w wypowiedzenie definitywne. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór odmowy przyjęcia wypowiedzenia zmieniającego w okresie ochronnym, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odmowa przyjęcia wypowiedzenia zmieniającego w okresie ochronnym – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odmowa-przyjecia-wypowiedzenia-zmieniajacego-w-okresie-ochronnym-wzor
Odmowa przyjęcia wypowiedzenia zmieniającego w okresie ochronnym - wzór
17