Odmowa przyjęcia wypowiedzenia zmieniającego – wzór

17 

Zmiany warunków pracy i płacy można dokonać za pomocą porozumienia zmieniającego lub wypowiedzenia zmieniającego. Porozumienie zmieniające, czyli aneks do umowy, sporządza się wyłącznie za zgodą obu stron stosunku prawnego.

Natomiast wypowiedzenie zmieniające stosuje się z reguły w przypadku, kiedy brak jest zgody pracownika na proponowane zmiany, np. dotyczące wymiaru czasu pracy czy wysokości wynagrodzenia.

Należy pamiętać, że pracownik może odmówić przyjęcia wypowiedzenia zmieniającego, a właściwie akceptacji nowych warunków pracy czy płacy. Ma na to czas do upływu połowy okresu wypowiedzenia, a jeśli nie został o tym terminie poinformowany, to na odmowę przyjęcia nowych warunków pracy i płacy ma czas aż do końca okresu wypowiedzenia. 

Odmowa przyjęcia wypowiedzenia zmieniającego powinna przyjmować formę pisemną. Jeśli pracownik nie złoży jej w terminie, uznaje się, że zaakceptował on proponowane warunki pracy. W przypadku wniesienia odmowy, wypowiedzenie zmieniające zmienia się w wypowiedzenie definitywne – stosunek pracy ulega rozwiązaniu. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór odmowy przyjęcia wypowiedzenia zmieniającego, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odmowa przyjęcia wypowiedzenia zmieniającego – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odmowa-przyjecia-wypowiedzenia-zmieniajacego-wzor
Odmowa przyjęcia wypowiedzenia zmieniającego - wzór
17