Odmowa przyjęcia wypowiedzenia przez pracownika – wzór

17 

Wypowiedzenie umowy o pracę jest czynnością jednostronną. Wypowiedzenie uznaje się za skuteczne z chwilą doręczenia go pracownikowi w taki sposób, aby ten mógł się z nim zapoznać. Nie wymaga się, aby pracownik zaakceptował wypowiedzenie czy złożył na nim swój podpis.

Okres wypowiedzenia umowy o pracę rozpoczyna swój bieg w chwili doręczenia pisma, czyli w momencie przekazania go do rąk pracownika lub odebrania przez niego przesyłki poleconej. 

Odmowa przyjęcia wypowiedzenia przez pracownika nie sprawia zatem, że stosunek pracy nie ulega rozwiązaniu. Jeśli pracownik odmówi pokwitowania przyjęcia dokumentu, pracodawca czy kadrowa sporządzi notatkę służbową z odmową przyjęcia wypowiedzenia przez pracownika.

Taki dokument pełni rolę dowodową na wypadek ewentualnej rozprawy w sądzie pracy. Wskazuje też na termin doręczenia wypowiedzenia, od którego liczony będzie okres wypowiedzenia umowy. 

Zgodnie z przepisami, odmowa przyjęcia wypowiedzenia przez pracownika możliwa jest tylko w przypadku, kiedy pracownik jest przed takim wypowiedzeniem chroniony, na przykład w okresie przedemerytalnym czy w ciąży. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór odmowy przyjęcia wypowiedzenia przez pracownika, klikając poniższy przycisk:

Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odmowa przyjęcia wypowiedzenia przez pracownika – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odmowa-przyjecia-wypowiedzenia-przez-pracownika-wzor
Odmowa przyjęcia wypowiedzenia przez pracownika - wzór
17