Notatka służbowa – Odmowa przyjęcia wypowiedzenia – wzór

17 

Wypowiedzenie umowy o pracę jest jednostronną czynnością prawną i polega na złożeniu drugiej stronie stosownego oświadczenia woli. Nie ma zatem znaczenia, czy druga strona wyraża zgodę na wypowiedzenie umowy.

Istotne jest jedynie doręczenie oświadczenia w sposób, który pozwala jej zapoznać się z jego treścią. Odmowa przyjęcia wypowiedzenia nie unieważnia takiego wypowiedzenia, jednak aby móc udowodnić, że wypowiedzenie zostało skutecznie doręczone w chwili otrzymania takiej odmowy – warto sporządzić notatkę służbową. 

Notatka służbowa z odmowy przyjęcia wypowiedzenia pełni rolę dowodową. Wskazuje nie tylko na fakt doręczenia pracownikowi wypowiedzenia umowy, ale również na termin dokonania takiej czynności. Od tego terminu rozpoczyna się natomiast bieg okresu wypowiedzenia umowy o pracę.

Odpowiednio sporządzona notatka służbowa dot. odmowy przyjęcia wypowiedzenia będzie stanowić dowód na skuteczne doręczenie pracownikowi wypowiedzenia umowy o pracę – podobnie jak pokwitowanie odbioru listu poleconego czy podpis pracownika na dokumencie. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór notatki służbowej z odmowy przyjęcia wypowiedzenia, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Notatka służbowa – Odmowa przyjęcia wypowiedzenia – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

notatka-sluzbowa-odmowa-przyjecia-wypowiedzenia-wzor
Notatka służbowa - Odmowa przyjęcia wypowiedzenia - wzór
17