Odmowa przyjęcia wypowiedzenia przez pracodawcę – wzór

17 

Wypowiedzenie umowy o pracę to jednostronne oświadczenie woli, a to oznacza, że akceptacja drugiej strony nie jest potrzebna, aby wypowiedzenie było skuteczne. Jedynym warunkiem skuteczności wypowiedzenia jest doręczenie go drugiej stronie tak, aby ta mogła zapoznać się z jego treścią.

Zatem odmowa przyjęcia wypowiedzenia przez pracodawcę nie ma znaczenia prawnego – bieg okresu wypowiedzenia rozpoczyna się w momencie doręczenia wypowiedzenia, nawet jeśli pracodawca nie pokwituje jego odbioru. 

Odmowa przyjęcia wypowiedzenia przez pracodawcę na piśmie pełni rolę dowodową – wskazuje na fakt, że wypowiedzenie zostało skutecznie doręczone i pracodawca mógł zapoznać się z jego treścią. Od momentu sporządzenia takiej odmowy rozpoczyna się bieg wypowiedzenia umowy. 

Warto pamiętać, że o ile pracodawca nie zawsze może wypowiedzieć umowę zawartą z pracownikiem, tak już pracownik ma możliwość złożenia wypowiedzenia na ręce pracodawcy w każdym czasie i nie musi w żaden sposób uzasadniać swojej decyzji. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór odmowy przyjęcia wypowiedzenia przez pracodawcę, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odmowa przyjęcia wypowiedzenia przez pracodawcę – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odmowa-przyjecia-wypowiedzenia-przez-pracodawce-wzor
Odmowa przyjęcia wypowiedzenia przez pracodawcę - wzór
17