Notatka służbowa – Odmowa wykonania polecenia – wzór

17 

Pracownik ma obowiązek wykonywania poleceń służbowych w granicach przepisów prawa. Za nieuzasadnioną odmowę grozi mu kara nagany czy nawet zwolnienia dyscyplinarnego.

Pracownik może odmówić wykonania polecenia służbowego tylko wtedy, kiedy dane zadanie jest sprzeczne z przepisami lub gdy dana czynność jest sprzeczna z zapisami obowiązującej strony umowy o pracę. 

Notatka służbowa pełni rolę dowodową, a sporządzić ją może zarówno pracodawca, jak i pracownik. Przełożony sporządzi notatkę służbową z odmowy wykonania polecenia, aby ukarać w ten sposób pracownika – dokument zostanie dołączony do jego akt osobowych. Natomiast pracownik może sporządzić taką notatkę w celu wykazania, że odmówił wykonania polecenia służbowego, ponieważ było ono sprzeczne z przepisami lub warunkami umowy. 

Warto pamiętać przy tym, że pracodawca może zlecić pracownikowi wykonywanie innej pracy przez okres maksymalnie 3 miesięcy łącznie w ciągu roku, jeśli jest to uzasadnione. W takim przypadku pracownik nie może odmówić wykonania polecenia służbowego bez konsekwencji. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór notatki służbowej w sprawie odmowy wykonania polecenia, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Notatka służbowa – Odmowa wykonania polecenia – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

notatka-sluzbowa-odmowa-wykonania-polecenia-wzor
Notatka służbowa - Odmowa wykonania polecenia - wzór
17