Pełnomocnictwo do wyrejestrowania samochodu wzór PDF DOC

17 

Wyrejestrowanie samochodu jest konieczne między innymi w przypadku kradzieży, sprzedaży czy złomowania. Właściciel pojazdu ma 30 dni na realizację tego obowiązku, jednak może również wskazać pełnomocnika, który wyrejestruje pojazd w jego imieniu. Pełnomocnictwo do wyrejestrowania samochodu to dobre rozwiązanie, jeśli kierowca nie ma czasu samodzielnie zająć się tym zadaniem.

Pełnomocnictwo do wyrejestrowania samochodu musi przyjmować formę pisemną. Dokument można przygotować w oparciu o nasz gotowy wzór pełnomocnictwa do wyrejestrowania samochodu, uwzględniający niezbędne elementy formalne. Warto pamiętać przy tym, że upoważnienie kogoś do wyrejestrowania samochodu jest bezpłatne, o ile pełnomocnikiem jest osoba bliska mocodawcy. W innych przypadkach podlega opłacie w kwocie 17 zł. 

Pisemne pełnomocnictwo do wyrejestrowania samochodu zawiera szereg niezbędnych informacji na temat mocodawcy, pełnomocnika i samego pojazdu. Aby móc go wyrejestrować, pełnomocnik powinien udać się do wydziału komunikacji wraz z dokumentem tożsamości, umożliwiającym jego identyfikację. 

Gotowy wzór pełnomocnictwa do wyrejestrowania samochodu pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pełnomocnictwo do wyrejestrowania samochodu wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pelnomocnictwo-do-wyrejestrowania-samochodu-wzor-pdf-doc
Pełnomocnictwo do wyrejestrowania samochodu wzór PDF DOC
17