Kosztorys naprawy samochodu wzór PDF DOC

17 

Niezwykle ważnym dokumentem w procesie likwidacji szkody jest kosztorys naprawy samochodu. Kosztorys dotyczy wyłącznie częściowych szkód rozliczanych w modelu gotówkowym, nie jest stosowany w modelu bezgotówkowym. Na podstawie kosztorysu określa się wysokość odszkodowania, jakie należy się poszkodowanemu. 

Każdy kosztorys naprawy samochodu musi zawierać szereg niezbędnych elementów formalnych, jak dane pojazdu, lista wykonanych czynności naprawczych wraz z ceną, a także spis i cena podzespołów niezbędnych do usunięcia szkód. W kosztorysie można stosować także podział na takie elementy jak: koszt części, koszt robocizny, koszt materiałów lakierniczych – w odniesieniu do każdego uszkodzonego elementu.

Warto pamiętać, że wzór kosztorysu naprawy samochodu znajduje zastosowanie nie tylko w procesie likwidacji szkody, ale również w procesie odwoławczym od zaproponowanej przez ubezpieczyciela kwoty odszkodowania. Świadczenie to często jest bowiem zaniżone, między innymi ze względu na fakt przygotowania kosztorysu naprawy w oparciu o niskiej jakości zamienniki. 

Gotowy wzór kosztorysu naprawy samochodu pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kosztorys naprawy samochodu wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kosztorys-naprawy-samochodu-wzor-pdf-doc
Kosztorys naprawy samochodu wzór PDF DOC
17