Upoważnienie warsztatu do naprawy bezgotówkowej – wzór

17 

Upoważnienie warsztatu do naprawy bezgotówkowej znajduje zastosowanie przy likwidacji szkody z polisy ubezpieczeniowej. Pełnomocnictwo musi zostać udzielone na piśmie. Z reguły upoważnienia można udzielić jedynie jednemu z warsztatów, który współpracuje z danym towarzystwem ubezpieczeniowym. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór upoważnienia warsztatu do naprawy bezgotówkowej – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Na czym polega upoważnienie warsztatu do naprawy bezgotówkowej?

W procesie likwidacji szkody osoba ubezpieczona może sama ubiegać się o wypłatę odszkodowania na podstawie kosztorysu, a następnie za uzyskane środki zlecić naprawę swojego pojazdu.

Innym rozwiązaniem jest naprawa bezgotówkowa, czyli upoważnienie warsztatu do działania w imieniu właściciela pojazdu.

Przykładowe upoważnienie warsztatu do naprawy bezgotówkowej przewiduje najczęściej, że firma będzie reprezentowała ubezpieczonego w kontaktach z TU, naprawi auto zgodnie z ustaleniami, a następnie wyda samochód właścicielowi. Często w ramach takiego porozumienia poszkodowany otrzymuje także auto zastępcze na czas naprawy. 

Jak upoważnić warsztat samochodowy do naprawy bezgotówkowej?

Do przygotowania pełnomocnictwa dla warsztatu samochodowego warto wykorzystać sprawdzony wzór upoważnienia warsztatu samochodowego do naprawy bezgotówkowej. Pismo uwzględnia między innymi dane właściciela pojazdu, opis zakresu pełnomocnictwa, a także podpis mocodawcy.

Co ważne, przed podpisaniem upoważnienia warto zapoznać się z kosztorysem naprawy zatwierdzonym przez ubezpieczyciela. Pozwala to ocenić, czy naprawa będzie obejmowała oryginalne części, czy zamienniki, a tym samym czy zlecenie naprawy bezgotówkowej jest opłacalne.

W wielu przypadkach auto oddane po naprawie bezgotówkowej nadal wymaga od właściciela wkładu dodatkowych środków pieniężnych. Jest to jednak rozwiązanie wygodne, ponieważ nie wiąże się z licznymi formalnościami.

Z tego względu wiele osób zastanawia się, jak napisać upoważnienie warsztatu samochodowego do naprawy bezgotówkowej i jak zabezpieczyć się na wypadek, gdyby taka naprawa okazała się nie spełniać oczekiwań właściciela pojazdu. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Upoważnienie warsztatu do naprawy bezgotówkowej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

upowaznienie-warsztatu-do-naprawy-bezgotowkowej-wzor
Upoważnienie warsztatu do naprawy bezgotówkowej - wzór
17