Upoważnienie do naprawy bezgotówkowej – wzór

17 

Naprawa bezgotówkowa polega na likwidacji szkody bez wypłaty odszkodowania na rękę klienta, poprzez naprawę pojazdu przez upoważniony do tego warsztat samochodowy.

Decydując się na takie rozwiązanie, właściciel pojazdu unika formalności – jest reprezentowany przez właściciela warsztatu, który w jego imieniu kontaktuje się z ubezpieczycielem. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór upoważnienia do naprawy bezgotówkowej – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jak napisać upoważnienie do naprawy bezgotówkowej?

Upoważnienie do naprawy bezgotówkowej musi zawierać szereg niezbędnych elementów formalnych, takich jak:

  • data i miejsce sporządzenia,
  • dane osobowe mocodawcy i osoby upoważnionej,
  • numer umowy ubezpieczenia,
  • numer polisy,
  • dane pojazdu, 
  • sposób przekazania odszkodowania,
  • podpis mocodawcy.

Pismo można przygotować w oparciu o sprawdzony wzór upoważnienia do naprawy bezgotówkowej. Dokument należy dostarczyć do oddziału ubezpieczyciela (zajmuje się tym już osoba upoważniona). Przykładowe upoważnienie do naprawy bezgotówkowej może zostać cofnięte w każdej chwili. 

Czy upoważnienie do naprawy bezgotówkowej to korzystne rozwiązanie?

Druk upoważnienia do naprawy bezgotówkowej pozwala upoważnić warsztat do odbioru odszkodowania i naprawy pojazdu z otrzymanych środków. Dokument sprawia, że osoba ubezpieczona nie musi martwić się o dodatkowe formalności – warsztat występuje w jej imieniu i sam składa odpowiednie pisma na ręce ubezpieczyciela.

Rozwiązanie to jest wygodne dla klienta, ale nie idealne, ponieważ nie ma on większego wpływu na to, jak przeprowadzona zostanie taka naprawa. Warsztat może wykorzystać bowiem między innymi gorszej jakości części zamienne.

Aby uchronić się przed nieprzyjemnymi konsekwencjami naprawy bezgotówkowej, warto dokładnie zapoznać się z kosztorysem naprawy samochodu. Może bowiem zdarzyć się, że ubezpieczyciel nie zatwierdził wymiany niektórych części i za ich naprawę trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni.

Poza tym, w kosztorysie znajdą się także informacje dotyczące jakości części zamiennych – wskazanie, czy kierowcy należą się części oryginalne, czy zamienniki.

Dopiero po przeczytaniu kosztorysu można podpisać umowę i udzielić pełnomocnictwa do naprawy bezgotówkowej, nie martwiąc się o dodatkowe koszty serwisowania pojazdu.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Upoważnienie do naprawy bezgotówkowej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

upowaznienie-do-naprawy-bezgotowkowej-wzor
Upoważnienie do naprawy bezgotówkowej - wzór
17