Umowa darowizny części samochodu wzór DOC + PDF

17 

Czy można dokonać darowizny części samochodu? Oczywiście, że tak. Możliwe jest dokonanie darowizny części samochodu, jednak wymaga to sprecyzowania i uwzględnienia pewnych kwestii w umowie darowizny.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego dokumentu – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór umowy darowizny części samochodu, który zakupisz poniżej:

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)

Po pierwsze, ważne jest, aby darowizna była udokumentowana poprzez specjalną umowę. Dokument taki powinien zawierać informacje o:

  • darczyńcy,
  • odbiorcy,
  • opisie darowanej części samochodu,
  • oraz wartości darowizny.

Dokument taki może przyjąć formę umowy darowizny.

Po drugie, warto pamiętać, że w przypadku darowizny części samochodu, wartość tej części musi być ustalona, jeśli więc samochód wart jest w całości około 15 000 zł, to połowa wartości samochodu, która powinna widnieć na umowie darowizny, powinna opiewać na 7500 zł.

W przypadku, gdy wartość darowanej części samochodu przekracza kwotę wolną od podatku (obecnie wynosi 9637 zł), darczyńca będzie musiał uiścić podatek od darowizny.

Po trzecie, darowizna części samochodu musi być dokonana w sposób bezpłatny, czyli nie może wiązać się z żadnymi kosztami dla odbiorcy.

Ostatecznie, w celu uniknięcia nieporozumień i problemów, warto wykorzystać przygotowany przez nas wzór umowy darowizny części samochodu.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa darowizny części samochodu wzór DOC + PDF”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-darowizny-czesci-samochodu-wzor-doc-pdf
Umowa darowizny części samochodu wzór DOC + PDF
17