Odwołanie darowizny – wzór

17 

Odwołanie darowizny to instytucja prawa cywilnego, która umożliwia darczyńcy wycofanie się z dokonanej wcześniej darowizny, czyli przekazania swojego majątku na rzecz obdarowanego.

Przepis, o którym mowa to: Art. 898. Kodeksu cywilnego, który mówi, że: § 1. Darczyńca może odwołać darowiznę nawet już wykonaną, jeżeli obdarowany dopuścił się względem niego rażącej niewdzięczności.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego dokumentu – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór oświadczenia o odwołaniu darowizny, który zakupisz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Odwołanie darowizny może mieć różne przyczyny, np.:

  • naruszenie przez obdarowanego umowy darowizny lub innych zobowiązań z niej wynikających,
  • naruszenie przez obdarowanego przepisów prawa, np. popełnienie przestępstwa lub przewinienia podatkowego związane z przedmiotem darowizny,
  • zmiana okoliczności, które były podstawą dla dokonania darowizny, np. wyjście na jaw istotnych informacji ukrytych przed darczyńcą przez obdarowanego,
  • brak spełnienia przez obdarowanego określonych warunków darowizny, np. zobowiązania do określonych działań lub zaniechania,
  • rażąca niewdzięczność obdarowanego wobec darczyńcy.

W przypadku odwołania darowizny, darczyńca musi złożyć obdarowanemu oświadczenie o odwołaniu darowizny z terminem jej zwrotu.

Warto zaznaczyć, że odwołanie darowizny wymaga uzasadnienie i udowodnienia powodów, które usprawiedliwiają wycofanie się z dokonanej wcześniej darowizny.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odwołanie darowizny – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odwolanie-darowizny-wzor-pdf-doc-przyklad
Odwołanie darowizny - wzór
17