Prośba o darowiznę dla szkoły – wzór

17 

Prośba o darowiznę dla szkoły to prośba skierowana do osób, organizacji lub instytucji, aby przekazały środki finansowe lub rzeczowe na rzecz szkoły i do wspierania jej działalności wśród dzieci.

Prośbę o darowiznę dla szkoły najczęściej kieruje się do społeczności lokalnej lub innych lokalnych podmiotów, celem przekazania środków finansowych lub innych materiałów, takich jak sprzęt, książki, przybory itp. na rzecz szkoły.

Szkoły mogą prosić o darowizny w przypadku, gdy ich budżet jest niewystarczający, aby sprostać potrzebom edukacyjnym uczniów i zapewnić odpowiednie warunki nauczania. Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór oświadczenia, które zakupisz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Szkoła może prosić o darowiznę w sytuacjach, gdy potrzebuje dodatkowych środków finansowych na realizację swoich celów edukacyjnych, np.:

  • na zakup nowego sprzętu,
  • remonty budynków,
  • organizację imprez kulturalnych czy sportowych,
  • czy też nawet na stypendia dla uczniów.

Prośba o darowiznę jest zwykle skierowana do osób, które mają związek ze szkołą lub osób bądź podmiotów, które chcą wspomóc edukację dzieci i młodzieży.

Należy wyraźnienie zaznaczyć, że prośba szkoły o darowiznę może być również skierowana do firm, instytucji czy nawet organizacji non-profit, które są zainteresowane wsparciem szkolnictwa i edukacji.

W przypadku szkół publicznych prośba o darowiznę musi być skierowana do organów prowadzących, czyli np. do gminy, powiatu lub województwa. W szkołach prywatnych prośba o darowiznę może być skierowana bezpośrednio do osób i instytucji zainteresowanych wspieraniem edukacji.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Prośba o darowiznę dla szkoły – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prosba-o-darowizne-dla-szkoly-wzor
Prośba o darowiznę dla szkoły - wzór
17