Wzór wniosku o wcześniejszy zwrot prawa jazdy PDF DOC

17 

O wcześniejszy zwrot prawa jazdy, czyli o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów, może wnioskować osoba, która odbyła co najmniej połowę orzeczonej kary. Jeśli spełnia ona określone przesłanki – odbyła połowę kary i uzyskała pozytywną prognozę kryminologiczną – może liczyć na skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów i zwrot prawa jazdy przed upływem całego okresu kary orzeczonej przez sąd. 

Wzór wniosku o wcześniejszy zwrot prawa jazdy może wykorzystać skazany o nienagannej postawie. Sąd nie zgodzi się bowiem na skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów, jeśli nie będzie miał pewności co to tego, czy kierowca może stwarzać zagrożenie w komunikacji. 

Warto pamiętać, że wniosek o wcześniejszy zwrot prawa jazdy to nie to samo, co zwykły wniosek o zwrot prawa jazdy odebranego na okres nieprzekraczający 12 miesięcy.

Do odzyskania dokumentu odebranego na okres krótszy niż jeden rok potrzebne są: ważne badania lekarskie i psychologiczne, wypełniony wniosek o zwrot zatrzymanego prawa jazdy, a także dowód dokonania opłaty za zwrot dokumentu prawa jazdy.

Gotowy wzór wniosku o wcześniejszy zwrot prawa jazdy pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór wniosku o wcześniejszy zwrot prawa jazdy PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-wniosku-o-wczesniejszy-zwrot-prawa-jazdy-pdf-doc
Wzór wniosku o wcześniejszy zwrot prawa jazdy PDF DOC
17