Krótka umowa kupna sprzedaży samochodu wzór PDF DOC

17 

Umowa kupna sprzedaży samochodu nie musi być skomplikowana. Najważniejsze, aby pełniła rolę dowodową i dostarczała podstawowych informacji na temat transakcji. Nawet krótka umowa kupna sprzedaży samochodu musi uwzględniać w swojej treści dane stron umowy, dane przedmiotu umowy i ustaloną cenę nabycia pojazdu. 

Dokument można przygotować w oparciu o gotowy wzór krótkiej umowy kupna sprzedaży samochodu, który dodatkowo ułatwia i przyspiesza sporządzenie takiego pisma w chwili dokonywania transakcji. Druk zawiera komplet niezbędnych elementów formalnych i nadaje się do przedstawienia w wydziale komunikacji czy u ubezpieczyciela. 

Warto pamiętać, że nawet krótka umowa kupna sprzedaży samochodu powinna zostać przygotowana w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

Dokument stanowi też podstawę ewentualnych roszczeń z tytułu rękojmi, na przykład za wady ukryte pojazdu. Można rozważyć rozszerzenie go o takie elementy, jak oświadczenie kupującego o zapoznaniu się ze stanem technicznym samochodu czy o opis tych wad pojazdu, o których wie sprzedający. 

Gotowy wzór krótkiej umowy kupna sprzedaży samochodu pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jakie elementy musi zawierać krótka umowa kupna sprzedaży samochodu? Skrócona umowa kupna sprzedaży samochodu będzie wystarczająca, aby dopełnić formalności związanych ze sprzedażą/zakupem pojazdu.

Warto pamiętać, że niezbędnymi elementami takiego dokumentu są dane stron, dane przedmiotu umowy oraz wysokość ustalonej ceny sprzedaży. Pozostałe zapisy typowe dla takiej umowy nie są wymagane, ale pozwalają skuteczniej zabezpieczyć interesy obu stron. 

W skróconej umowie kupna sprzedaży samochodu można pominąć takie ustalenia jak wybrana forma płatności czy termin odbioru pojazdu od sprzedającego.

Nieobowiązkowy jest także opis stanu technicznego samochodu czy oświadczenie kupującego o zapoznaniu się ze stanem fizycznym auta. Nie można pominąć natomiast szczegółowych informacji na temat kupującego, sprzedającego i pojazdu będącego przedmiotem transakcji. 

Krótką umowę kupna sprzedaży samochodu kupujący wykorzysta podczas rejestracji auta, w rozliczeniach z urzędem skarbowym czy też u ubezpieczyciela. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Krótka umowa kupna sprzedaży samochodu wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

krotka-umowa-kupna-sprzedazy-samochodu-wzor-pdf-doc
Krótka umowa kupna sprzedaży samochodu wzór PDF DOC
17