Umowa kupna sprzedaży części samochodu wzór PDF DOC

17 

Zakup części samochodowych z drugiej ręki to rozwiązanie ekonomiczne, ale także ryzykowne. Aby zabezpieczyć się przed ryzykiem utraty pieniędzy na komponenty niesprawne czy niepasujące do samochodu, warto dopilnować zawarcia umowy kupna sprzedaży części samochodu w formie pisemnej.

Dokument można przygotować w oparciu o uniwersalny wzór umowy kupna sprzedaży części samochodu, który uwzględnia między innymi dane osobowe stron transakcji i opis przedmiotu umowy, w tym także opis stanu technicznego sprzedawanych części samochodowych.

Kupujący i sprzedający powinni pamiętać, że konsument zawsze chroniony jest przepisami dotyczącymi rękojmi, a to oznacza, że sprzedawca musi brać odpowiedzialność za stan oferowanego towaru. 

Umowa kupna sprzedaży części samochodu powinna uwzględniać opis wszelkich możliwych wad przedmiotu umowy, ponieważ ich ujawnienie po zawarciu transakcji może stanowić podstawę żądania zwrotu pieniędzy, wymiany towaru czy obniżenia ceny na podstawie rękojmi. 

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży części samochodowych pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jak napisać umowę kupna sprzedaży części samochodu? Zakup używanych części samochodowych to rozwiązanie korzystne finansowo, ale jednocześnie ryzykowne z uwagi na fakt, że używana część może okazać się wadliwa.

Aby maksymalnie zabezpieczyć się przed taką sytuacją, warto zawrzeć umowę kupna sprzedaży, która uwzględnia wszystkie istotne elementy takiego dokumentu.

Umowa kupna sprzedaży części samochodu nie może obyć się bez takich elementów jak data i miejsce transakcji, dane stron, dane przedmiotu umowy czy cena przedmiotu umowy.

Istotne jest również uwzględnienie w niej opisu stanu technicznego sprzedawanej rzeczy. Sprzedający powinien oświadczyć, że jest jedynym właścicielem przedmiotu umowy, a kupujący, że zapoznał się z jego stanem fizycznym. 

Pisemna umowa kupna sprzedaży to podstawa zgłaszania ewentualnych reklamacji z tytułu rękojmi, która w przypadku przedmiotów używanych obejmuje okres 1 roku od dnia nabycia.

Warto pamiętać jednak, że zgłoszenie reklamacyjne może dotyczyć jedynie tych wad, które ujawniły się w trakcie użytkowania zakupionej części samochodu.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży części samochodu wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-czesci-samochodu-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży części samochodu wzór PDF DOC
17