Samozatrudnienie kierowcy – wzór umowy PDF DOC

17 

Jeśli kierowca prowadzi własną działalność gospodarczą i nawiązuje współpracę z firmami transportowymi, to mamy do czynienia z tak zwanym samozatrudnieniem kierowcy. Rozwiązanie to ma swoje wady i zalety.

Samozatrudnienie kierowcy pozwala zachować większą swobodę i mieć szansę na wyższe zarobki. Jednocześnie wiąże się jednak z większą odpowiedzialnością i koniecznością samodzielnego poszukiwania zleceń. 

Umowę samozatrudnienia kierowcy można zawrzeć dopiero po 30-dniowym okresie karencji. Warto uważać również, aby nie nosiła ona znamion umowy o pracę, ponieważ to może spotkać się z karą wymierzoną przez Inspekcję Pracy.

Najlepiej wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy samozatrudnienia kierowcy, aby mieć pewność, że dokument uwzględnia odpowiednie elementy formalne – miejsce i czas załadunku oraz miejsce i czas dostawy towaru. 

Warto wspomnieć, że umowa samozatrudnienia kierowcy może przewidywać różnego typu kary za nieterminowe dostawy czy uszkodzenie załadunku. Powinna natomiast – obowiązkowo – wskazywać wysokość wynagrodzenia dla kierowcy oraz sposób jego wypłacania. 

Gotowy wzór umowy samozatrudnienia kierowcy pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Samozatrudnienie kierowcy – wzór umowy PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

samozatrudnienie-kierowcy-wzor-umowy-pdf-doc
Samozatrudnienie kierowcy - wzór umowy PDF DOC
17