Oświadczenie o zagubieniu karty kierowcy wzór PDF DOC

17 

Karta kierowcy to specjalny plastikowy dokument, który służy rejestrowaniu przebiegu trasy kierowcy, czyli czasu jazdy i postojów, za pomocą urządzenia nazywanego tachografem. Zagubienie, zniszczenie czy kradzież takiej karty należy zgłosić do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Takiego zgłoszenia można dokonać, wypełniając wzór oświadczenia o zagubieniu karty kierowcy. Po złożeniu oświadczenia kierowca otrzyma specjalne zaświadczenie, dzięki któremu będzie mógł przemieszczać się legalnie bez karty kierowcy przez okres 15 dni oraz zjechać do bazy.

Oświadczenie o zagubieniu karty kierowcy powinno zawierać szereg niezbędnych danych formalnych, w tym dane kierowcy i dane firmy, dla której kierowca pracuje. Należy podać w nim także dane kontaktowe. Zgłoszenie zagubienia karty nie podlega opłacie. 

Warto pamiętać, że jazda bez karty kierowcy jest surowo zabroniona i grozi wysokimi karami pieniężnymi zarówno dla kierowcy, jak i dla przedsiębiorstwa, które kierowcę zatrudnia. Jeśli karta została skradziona, sprawę należy zgłosić również na policję. 

Gotowy wzór oświadczenia o zagubieniu karty kierowcy pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Oświadczenie o zagubieniu karty kierowcy wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

oswiadczenie-o-zagubieniu-karty-kierowcy-wzor-pdf-doc
Oświadczenie o zagubieniu karty kierowcy wzór PDF DOC
17