Oświadczenie o zagubieniu biletów – wzór

17 

Oświadczenie o zagubieniu biletów może okazać się przydatne w różnych sytuacjach. Osoba podróżująca środkami komunikacji publicznej ma możliwość wykorzystania takiego pisma w przypadku odwołania od kary za brak biletu, przy wnioskowaniu o wydanie duplikatu biletu (karty), czy też w przypadku rozliczenia podróży służbowej. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniające wszystkie formalne wymagania – wzór oświadczenia o zagubieniu biletu – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jakie informacje powinno zawierać oświadczenie o zgubieniu biletów?

Niezależnie od tego, w jakim celu sporządza się przykładowe oświadczenie o zgubieniu biletów, dokument ten powinien wykazywać, że dana osoba faktycznie nabyła oznaczony bilet. W związku z tym w treści oświadczenia należy uwzględnić:

  • dane właściciela biletu, 
  • oznaczenie biletu – numer autobusu, oznaczenie trasy, godzina przejazdu, data zakupu biletu, cena zakupu biletu,
  • opis okoliczności zagubienia biletu, np. miejsce, data i godzina, w której ostatnio bilet był widziany przez właściciela.

W oświadczeniu można zawrzeć prośbę o wydanie duplikatu biletu, jeśli pismo kierowane jest do działu obsługi klienta. Właściciel biletu może też powołać się na świadka, który był obecny przy transakcji nabycia biletu.

Oświadczenie dobrze jest uzupełnić dodatkowym dowodem realizacji takiej transakcji, np. paragonem, wydrukiem z terminala płatniczego. Do przygotowania uniwersalnego pisma w takiej sprawie warto użyć natomiast sprawdzonego wzoru oświadczenia o zagubieniu biletów. 

Oświadczenie o zagubieniu biletów a zwrot kosztów delegacji

Wzór przykładowego oświadczenia o zagubieniu biletów może zostać wykorzystany w celu rozliczenia kosztów delegacji służbowej. Zgodnie z przepisami, pracownik w celu uzyskania zwrotu kosztów delegacji musi przedstawić dowody na poniesione koszty, w tym bilety przejazdu.

Jeśli takie bilety utraci, może złożyć oświadczenie o ich zgubieniu. Pod warunkiem, że firma dysponuje innymi dowodami potwierdzającymi fakt, że pracownik podróżował danym środkiem transportu, rozliczenie delegacji na tej podstawie będzie zgodne z przepisami. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Oświadczenie o zagubieniu biletów – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

oswiadczenie-o-zagubieniu-biletow-wzor
Oświadczenie o zagubieniu biletów - wzór
17