Oświadczenie o zakończeniu najmu mieszkania do US wzór

17 

Jak napisać oświadczenie o zakończeniu najmu mieszkania do US? Wynajem mieszkania zalicza się do działalności zarobkowych, które objęte są opodatkowaniem. W zależności od decyzji podatnika może być ona rozliczana na zasadach ogólnych lub ryczałtem.

Jeżeli wynajmujący wybiera pierwszą opcję, to w przypadku zakończenia pobierania pożytków z najmu, nie musi składać oświadczenia do Urzędu Skarbowego. Sytuacja przedstawia się inaczej w odniesieniu do podatników z drugiej grupy.

W sytuacji, gdy podejmą oni decyzję, że nie chcą już udostępniać swojej nieruchomości lokatorom, powinni poinformować o tym fiskusa. By to zrobić, wystarczy złożyć oświadczenie o całkowitym zakończeniu najmu mieszkania, a tym samym rezygnacji z ryczałtu jako formy opodatkowania przychodów z tegoż najmu.

W piśmie takim powinny znaleźć się następujące elementy: dane identyfikacyjne podatnika, oświadczenie woli zakończenia najmu i opodatkowania go ryczałtem; data sporządzenia dokumentu oraz podpis. Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór oświadczenia o zakończeniu najmu mieszkania do US, który możesz pobrać poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Oświadczenie o zakończeniu najmu mieszkania do US wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

oswiadczenie-o-zakonczeniu-najmu-mieszkania-do-us-wzor
Oświadczenie o zakończeniu najmu mieszkania do US wzór
17