Samozatrudnienie kierowcy – wzór umowy

17 

Samozatrudnienie kierowcy polega na zawarciu umowy cywilnoprawnej z kierowcą, prowadzącym własną działalność gospodarczą. Taki kierowca może pracować dla wielu firm, pozyskując różne zlecenia, a tym samym nie jest ograniczony, jeśli chodzi o możliwość zarobkowania.

Nadal przejmuje jednak dużą odpowiedzialność, musi ewidencjonować czas pracy, a także przestrzegać przepisów dotyczących przerw i norm czasu pracy. Z byłym pracodawcą umowę samozatrudnienia może podpisać dopiero po 30 dniach od rozwiązania umowy o pracę. 

Co ważne, umowa samozatrudnienia kierowcy nie powinna nosić znamion umowy o pracę, zatem nie może nakazywać kierowcy pracy w określonym miejscu i czasie, a także przenosić odpowiedzialności z kierowcy na firmę transportową.

Dokument może wskazywać określone miejsce i czas załadunku czy miejsce i czas dostawy, jednak o trasie przejazdu czy grafiku pracy musi decydować samozatrudniony kierowca.

Kliknij przycisk widoczny poniżej, jeśli chcesz pobrać gotowy do wypełnienia, kompletny wzór umowy samozatrudnienia kierowcy:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Samozatrudnienie kierowcy – wzór umowy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

samozatrudnienie-kierowcy-wzor-umowy
Samozatrudnienie kierowcy - wzór umowy
17