Umowa przedwstępna o roboty budowlane wzór

17 

Umowa przedwstępna o roboty budowlane to umowa, którą zawiera się pomiędzy inwestorem a wykonawcą, przed rozpoczęciem prac budowlanych. Umowa przedwstępna o roboty budowlane to umowa o charakterze wstępnym, która ma na celu ustalenie warunków i zasad realizacji konkretnego projektu budowlanego. Umowa przedwstępna stanowi później podstawę do zawarcia pełnej i właściwej umowy o roboty budowlane.

Umowa przedwstępna powinna zawierać istotne elementy dotyczące realizacji inwestycji, takie jak np.: opis rodzaju i zakresu prac budowlanych, które mają zostać wykonane, termin rozpoczęcia i zakończenia prac budowlanych, informacje na temat wynagrodzenia oraz warunków płatności, takich jak terminy i sposób dokonywania płatności + ewentualnie zaliczki.

Umowa przedwstępna o roboty budowlane powinna także zawierać klauzule dotyczące ewentualnych zmian w projekcie budowlanym oraz procedurę rozwiązania umowy w przypadku zaistnienia określonych sytuacji.

Podsumowując: umowa przedwstępna ma na celu zabezpieczenie interesów obu stron i umożliwienie wykonawcy rozpoczęcia prac w danym terminie. Po zawarciu umowy przedwstępnej strony mogą rozpocząć przygotowania do realizacji inwestycji, takie jak uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń i zgód, zakup materiałów budowlanych, itd.

W celu ochrony interesów inwestora i wykonawcy oraz uniknięcia ewentualnych nieporozumień zawsze zaleca się sporządzenie umowy przedwstępnej na roboty budowlane w formie pisemnej. Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego dokumentu – przygotowliśmy gotowy do wypełnienia wzór umowy przedwstępnej, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa przedwstępna o roboty budowlane wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-przedwstepna-o-roboty-budowlane-wzor
Umowa przedwstępna o roboty budowlane wzór
17