Umowa przedwstępna o roboty budowlane wzór

17 

Umowa przedwstępna o roboty budowlane to umowa, którą zawiera się pomiędzy inwestorem a wykonawcą, przed rozpoczęciem prac budowlanych. Umowa przedwstępna o roboty budowlane to umowa o charakterze wstępnym, która ma na celu ustalenie warunków i zasad realizacji konkretnego projektu budowlanego. Umowa przedwstępna stanowi później podstawę do zawarcia pełnej i właściwej umowy o roboty budowlane.

Umowa przedwstępna powinna zawierać istotne elementy dotyczące realizacji inwestycji, takie jak np.: opis rodzaju i zakresu prac budowlanych, które mają zostać wykonane, termin rozpoczęcia i zakończenia prac budowlanych, informacje na temat wynagrodzenia oraz warunków płatności, takich jak terminy i sposób dokonywania płatności + ewentualnie zaliczki.

Umowa przedwstępna o roboty budowlane powinna także zawierać klauzule dotyczące ewentualnych zmian w projekcie budowlanym oraz procedurę rozwiązania umowy w przypadku zaistnienia określonych sytuacji.

Podsumowując: umowa przedwstępna ma na celu zabezpieczenie interesów obu stron i umożliwienie wykonawcy rozpoczęcia prac w danym terminie. Po zawarciu umowy przedwstępnej strony mogą rozpocząć przygotowania do realizacji inwestycji, takie jak uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń i zgód, zakup materiałów budowlanych, itd.

W celu ochrony interesów inwestora i wykonawcy oraz uniknięcia ewentualnych nieporozumień zawsze zaleca się sporządzenie umowy przedwstępnej na roboty budowlane w formie pisemnej. Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego dokumentu – przygotowliśmy gotowy do wypełnienia wzór umowy przedwstępnej, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Kiedy przydatna jest umowa przedwstępna o roboty budowlane? Umowę przedwstępną z firmą budowlaną warto zawrzeć w przypadku, kiedy przedsiębiorstwo nie dysponuje wieloma wolnymi terminami, a inwestorowi zależy na czasie.

Taki kontrakt można podpisać na przykład wraz ze złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny, aby po jego otrzymaniu natychmiast przystąpić do realizacji prac. Umowa przedwstępna zobowiązuje strony do zawarcia w przyszłości umowy przyrzeczonej, a w przypadku jej niezawarcia, strona poszkodowana może żądać wypłaty odszkodowania.

Umowa przedwstępna o roboty budowlane powinna zostać zawarta na piśmie. Dokument musi uwzględniać istotne postanowienia umowy docelowej, jak wysokość wynagrodzenia dla wykonawcy, cel zawarcia umowy czy opis przedmiotu umowy.

Jeśli kontrakt nie przewiduje daty zawarcia umowy o roboty budowlane, to strony powinny zawrzeć ją na żądanie uprawnionego podmiotu. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa przedwstępna o roboty budowlane wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-przedwstepna-o-roboty-budowlane-wzor
Umowa przedwstępna o roboty budowlane wzór
17